بازدید: 5052 بازدید
طرح لایه باز یا فایل PSD چیست ؟

طرح لایه باز یا فایل PSD چیست ؟

طرح لایه باز به طرحی گفته می شود که قابل ویرایش است. هر فایل و طرح گرافیکی ای که امکان دخل و تصرف در آن وجود دارد یک طرح لایه باز است. تمام جزئیات اینگونه فایل ها از قبیل متن آنها، افکت ها و طرح های گرافیکی آنها، تصاویر آنها و… قابل ویرایش، تغییر و حذف است. همچنین طرح لایه باز واجد این امکان است که قسمت ها و جزئیات جدید به آن افزوده شود. اهمیت دانلود فایل آماده و لایه باز در این است که امکان شخصی سازی برای آن وجود دارد. یعنی هرکس به راحتی قادر است فایل مورد نظر را مطابق سلیقه و نیاز خود تغییر دهد و شکل مطلوب خود را به آن دهد. قالب بیزینس کارت ها یکی از ساده ترین مصادیق یک طرح لایه باز آماده هستند. با دانلود فایل آماده قالب یک بیزینس کارت می توانید به سادگی آن را مطابق ایده آل های خود تغییر دهید و شخصی سازی کنید. از دیگر نمونه های ساده طرح آماده لایه باز می توان به تراکت، تمپلیت شبکه های اجتماعی و آگهی ترحیم اشاره کرد.

طرح psd آماده

رایج ترین فرمت یک طرح لایه باز فرمت psd است. این فرمت مربوط به نرم افزار مشهور فتوشاپ می باشد. در واقع هنگام خروجی گرفتن از یک پروژه فتوشاپ با ذخیره آن در قالب فرمت psd، شما یک فایل لایه باز خواهید داشت. اهمیت دانلود فایل لایه باز در این است که به سادگی و در کوتاه ترین زمان، کیفیت ایده آل شما را در دسترس تان قرار می دهد. امروزه و با فراگیری اینترنت این امر در نهایت سادگی برای هرکس مهیاست که از میان انبوه طرح های لایه باز و فایل های psd موجود در فضای اینترنت طرح مورد نظر خود را دانلود کند و سپس به اعمال تغییرات و شخصی سازی آن بپردازد.

اما کاربرد اصلی طرح لایه باز آماده برای گرافیست هاست. شما به عنوان یک گرافیست در طول هفته سفارش های زیادی تحویل می گیرید. به لحاظ زمان و انرژی ای که باید به هر کار اختصاص دهید، ابدا منطقی و مقرون به صرفه نیست که هر طراحی را از نقطه صفر آغاز کنید. در واقع می شود گفت که طرح psd آماده یکی از مهمترین و ضروری ترین ابزارهای کاری گرافیست هاست. شما در هر سفارش به عنوان اولین اقدام لازم است که به جستجوی نزدیک ترین و مناسب ترین طرح لایه باز بپردازید و سپس شروع به کار کنید. همانطور یک زمین کشاورزی حاصلخیز بستر کار یک کشاورز است، یک طرح لایه باز آماده نیز بستر کار یک گرافیست است.

طرح لایه باز یا فایل PSD چیست؟
طرح لایه باز یا فایل PSD چیست ؟

فروش طرح لایه باز

اسپینوزا، فیلسوف هلندی سده هفدهم، جمله معروفی دارد که می گوید: تمام چیزهای خوب کمیاب اند و به سختی نیز به دست می آیند.

سایت ها و عرضه کنندگان زیادی در حوزه فروش و دانلود فایل لایه باز یا عرضه رایگان آن وجود دارند. اما متقاضیان ایرانی این فایل ها با دو مشکل عمده در خصوص دانلود طرح psd آماده مدنظر خود طرفند. مشکل اول مربوط به کیفیت طرح هاست. در این زمینه می شود با قطعیت گفت که تمام سایت هایی که طرح های آماده فتوشاپ را به صورت رایگان در اختیار مخاطبان خود قرار می دهند به هیچ وجه حائز کیفیت استاندارد و حرفه ای نیستند. طراحی هایی که رایگان عرضه می شوند مناسب افراد مبتدی عرصه فتوشاپ هستند که تمرین ها و آزمون و خطاهای خود را روی آنها پیاده کنند و اصطلاحا مشقِ طراحی کنند. پس اگر به دنبال طرحی باکیفیت برای شروع کار خود می گردید یا به دنبال استفاده از آن در حیطه مهمی هستید، توصیه اکید می کنیم که سایت های عرضه رایگان طرح های psd را از گزینه هایتان حذف کنید.

مشکل دومی که ایرانی ها با آن طرفند این است که حتی اگر طراحی های سایت مورد نظر از کیفیت بالایی نیز برخوردار باشند، و طبیعتا رایگان هم نباشند، باز هم شما نمی توانید آنها را تهیه کنید. چون خدمات فروش آنها برای کشور ایران فعال نیست و توسط درگاه های پرداخت اینترنتی ساپورت نمی شود. به همان دلایلی که احتمالا خودتان نیز می دانید.

پس چه باید کرد؟ در ادامه به شما خواهیم گفت.

طرح لایه باز چیست ؟
فرمت psd در نرم افزار فتوشاپ

فروش فایل لایه باز فتوشاپ در ایران

پیش تر به طور کامل توضیح دادیم که سایت های خارجی فروش فایل لایه باز به کار شما که ساکن ایرانید نخواهند آمد. اما جای نگرانی نیست. سایت ها و عرضه کنندگانی در داخل ایران نیز هستند که به فروش طرح آماده فتوشاپ می پردازند. اما توجه به چند نکته در مواجهه با این سایت ها ضروری است.

پیش از همه چیز، کیفیت! یک ضرب المثل معروف تجاری هست که می گوید: کیفیت اتفاقی نیست. اگر خودتان آشنا به حوزه گرافیک هستید باید با یک بررسی اجمالی متوجه شوید که کیفیت طراحی کدام سایت در چه سطحی است. ولی اگر تخصصی در این زمینه ندارید برای خرید طرح مورد نظر خود عجله نکنید. ابتدا تعداد زیادی سایت را بررسی و با هم مقایسه کنید. مطمئنا خودتان به دیدی روشن درباره کیفیت نسبی آنها در قیاس با یکدیگر خواهید رسید.

و دوم، قیمت! همانطور که گفتیم سایت های خارجی بسیاری وجود دارند که طرح های psd خود را به شکل رایگان عرضه می کنند. اما متاسفانه باید بگوییم سایت های ایرانی بسیاری هم هستند که همان طرح ها را با همان کیفیت، به شکل غیر رایگان عرضه می کنند. از اینکه بگذریم اساسا قیمت فروش و دانلود طرح لایه باز فتوشاپ نباید چندان بالا باشد. چرا که همانگونه که گفته شد این طرح ها صرفا نقطه صفر طراحی هستند. لذا منطقی نیست که پول زیادی را به خرید آنها اختصاص دهید. این نکته را صرف نظر از سطح کیفیت عرضه طرح psd یا لایه باز مورد نظر باید همواره در خاطر داشته باشید.

طرح لایه باز یا فایل PSD چیست ؟
نمونه ای از یک بیزینس کارت با طرح psd آماده

سومین نکته در خرید فایل لایه باز این است که اساسا این طرح ها به دلیل تنوع بسیار زیادشان حائز اهمیت اند. همین تنوع است که به شما امکان می دهد از میان انبوه طرح ها، به جستجو و انتخاب طرح لایه باز همسو با هدف و مناسب با کار خود بپردازید. در نتیجه اگر به یک سایت فروش طرح آماده فتوشاپ رجوع کردید و با تنوع پایین طرح های آن روبرو شدید سریعا سایت مذکور را ترک کنید. تنوع طرح ها و تعداد بالای فایل های psd یک سایت احتمالا مهمترین نکته در مواجهه با آن است.


می توانید طرح های لایه باز و فایل های psd مورد نظر خود را با بهترین کیفیت، مناسب ترین قیمت و بیشترین تنوع در سایت ارزون دانلود از فهرست فتوشاپ تهیه بفرمائید و در صورتی که نیاز به طرحی دارید که در سایت موجود نیست از قسمت تماس با ما یا پشتیبانی واتس اپ سفارش خود را ثبت نموده تا در اسرع وقت تهیه و برای شما عزیزان در سایت قرار گیرد.

موفق و پیروز باشید …

‫۵/۵ ‏‫(۲ نظر)‬